czwartek, 17 listopada 2011

Ocieplacz na szyję - jak zrobić

Potrzebne są: włóczka skarpetkowa, 210m/50g, 1 motek, druty z żyłką lub pończosznicze nr 3 (jak komu wygodnie), 4 markery.

Nabieramy 120 oczek i zamykamy okrążenie. Przerabiamy 17cm podwójnym ściągaczem. Kolejne rzędy przerabiamy samymi prawymi oczkami. Zaznaczamy markerami co 30 oczek.
W co drugim rzędzie dodajemy jedno oczko (najlepiej z przekręconej nitki z poprzedniego rzędu, żeby nie było dziurek) tuż przed każdym markerem i po dwóch kolejnych oczkach. Czyli: dodajemy jedno, 2 prawe, dodajemy kolejne. W następnym rzędzie przerabiamy same prawe oczka. Przerobić tak 20 rzędów. W kolejnych rzędach wracamy do ściągacza podwójnego, jednocześnie kontynuując dodawanie oczek. Zamykamy po 10 rzędach.Proste, prawda?
Jak zrobić czapeczkę, opisałam wcześniej.magdzialleno, proszę bardzo :) jak zrobisz, to się pochwal
cOtopatchworku, już jest lepiej :)
Dziękuję wszystkim za pochwały kompleciku.

4 komentarze:

 1. Dziękuję, instrukcja się przyda:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję ogromnie! Pewnie trochę mi zejdzie zanim kupię odpowiednią włóczkę i rozgryzę o co chodzi z tymi przekręconymi nitkami, ale jeśli już mi się uda, z pewnością się pochwalę :) Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała podpowiedź!
  A wełna ta jest tak śliczna, że napatrzeć się nie mogę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Theli, chciałam wysłać zdjęcia kotka na koci blog lecz nie udaje się na tamten adres wysłać, zajrzysz na forum SZPG ? W celu uzgodnienia szczegółów :)

  OdpowiedzUsuń

Dopuszczam możliwość komentowania anonimowego, ale miło mi będzie, jeśli wpiszesz jakikolwiek identyfikator. Jest łatwiej odpowiedać na taki komentarz, gdy wiem, do kogo się zwracam.