wtorek, 13 grudnia 2011

Knit Design Studio, czyli ułatwiamy sobie życie

Knit Design Studio to prosty, darmowy program do rysowania schematów na druty, do pobrania z http://savannahwinds.weebly.com/knit-design-studio.html. Nie znalazłam nic prostszego ani tańszego.Mamy dwie zakładki, w jednej (Graph) rysujemy wzór kratka po kratce (niestety nie da się tego przyspieszyć, gdy chcemy jednym symbolem uzupełnić całe wiersze albo kolumny), druga (Instructions) to zwykłe okienko jak z Notatnika do wpisywania ewentualnego opisu, uwag itp.
Tworzenie wzoru jest proste, wybieramy wielkość obrazka, to, czy ma być numerowany każdy rząd, czy co drugi (parzysty, czy nieparzysty) i uzupełniamy znaczkami. Opisy są po angielsku, ale w niczym to nie przeszkadza, bo w większości są standardowe. A jeśli nam nie pasuje opis, to zawsze możemy go zmienić.

Dobrze sprawdza się do rysowania niezbyt dużych schematów, np. takiegoZalety:
- prosty w obsłudze
- efekt można zapisać jako .jpg
- można zaznaczać bloki rzędów/kolumn

Wady:
- nie można zmienić wprowadzonego symbolu
- słaba obsługa rysowania warkoczy
- nie można dodać swoich symboli

Na szczęście w trakcie pracy możemy zmieniać wielkość obszaru (choć tylko z prawej strony i z dołu) i sposób numerowania.

maris, wełenki są naprawdę cudne, obie naprawdę znakomitej jakości
nietylkoSZALenstwo: nie strasz mnie: ta chusta z paris wychodzi bardzo elastyczna, jeśli się nie zblokuje porządnie, to będzie porażka

7 komentarzy:

 1. świetny program. dzięki za podzielenie się :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja się tylko ostatnio nakombinowałam w wordzie!

  OdpowiedzUsuń
 3. kiedyś próbowałam namówić męża, żeby napisał program, który sam wymyśla wzory - wrzucić oczka/wszelkie możliwe kombinacje i niech sztuczny mózg tworzy ;)

  a może już coś takiego wymyślili? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam.Program swietny ,wyzej jest napisane Wady,mozna zmienic wprowadzony symbol i to prawym przyciskiem myszy.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam.Program swietny ,wyzej jest napisane Wady,mozna zmienic wprowadzony symbol i to prawym przyciskiem myszy.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. A czy ktoś wie, jak w tym programie dołączyć do wydruku napisaną instrukcję wykonania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie znalazłam takiej opcji, instrukcję robiłam osobno. A szkoda, bo do bardzo ułatwiłoby pracę.

   Usuń

Dopuszczam możliwość komentowania anonimowego, ale miło mi będzie, jeśli wpiszesz jakikolwiek identyfikator. Jest łatwiej odpowiedać na taki komentarz, gdy wiem, do kogo się zwracam.