środa, 1 stycznia 2014

Zagwozdka noworoczna

W poprzenich wpisach pojawiła się zajawka chusty. Jest to Midsummer Night (nazwa idealna by the way), wygląda na prostą, szybką, ale
1. autorka daje dwa pliki, podobno w wersji dłuższej dla początkujących i krótszej dla tych, co potrafią, w obu są te same zdjęcia, ale różne schematy. Zaczęłam od tego, który mniej mi się podoba (motywy są tam bardziej wydłużone), więc sprułam i zaczęłam na nowo.
2. w pliku z właściwych schematem (pierwszy z dwóch do pobrania) coś jest nie tak. Popatrzcie na rzędy 34 i 36, na kilka pierwszych oczek. Jak bym nie robiła, nie pasuje mi liczba i ułożenie oczek. Zrobiłam pewien myk z oczkami, które zaznaczyłam czerwoną kropką (po drugiej stronie jest analogicznie).

(po kliknięciu schemat jest większy i wyraźniejszy)

Czy możecie spojrzeć na wzór i sprawdzić, czy naprawdę tam coś nie gra, czy to tylko moja wina, bo zabrałam się za dzierganie w Sylwestra wieczorem? A co to za myk, który mi pomógł, zdradzę później.

Autorka oferuje co prawda pełne wsparcie, ale wolę najpierw spytać się ,,swoich'' :) a sama chusta na razie tak mało wykonań, że nie mam z czym porównać, ani nikt nie pisze o ewentualnych problemach.

4 komentarze:

 1. Hej.
  Wg mojego oka - nie zgadza się. Nie sprawdzałam ułożenia oczek, ale ilość nie zgadza się. W 34 rzędzie powinno być o 2 oczka więcej niż w 32 , a w 36 tylko o 1 więcej niż w 34. Jednak, gdzie leży błąd, najlepiej pytać autorki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, niby liczba oczek sie nie zgadza, ale bilans tych dwóch rzędów się zgadza. No bo skoro w 34 nei zamkniemy dwóch razem, to w 36 możemy zamknąć 3 razem i powinno wyjść na jedno. Ale nie wychodzi.

   Usuń
  2. może to być błąd zapisu tylko - autorka zamiast dodać 1 oczko w rzędzie 34 (bo tam są 2 narzuty, bez odejmowanych oczek) dodała go w rzędzie 36. Ale trzeba by przeanalizować cały wzór, żeby wiedzieć co gdzie pozmieniać - czego nie robiłam. I chyba najlepiej zapytać autorki. W każdym razie - zapis tutaj się nie zgadza na bank.
   Mam nadzieję, że podzielisz się odpowiedzią od autorki - bo jestem ciekawa "jak to się skończy" ;)

   Usuń
 2. Hmmmm nie umiem Ci pomóc, choć bardzo bym chciała... Aż tak biegła nie jestem, a ażurów i robienia chust dopiero co zaczęłam się uczyć... Robię moją pierwszą właśnie... Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni!

  OdpowiedzUsuń

Dopuszczam możliwość komentowania anonimowego, ale miło mi będzie, jeśli wpiszesz jakikolwiek identyfikator. Jest łatwiej odpowiedać na taki komentarz, gdy wiem, do kogo się zwracam.