wtorek, 6 października 2020

Dla tych, którzy nie lubią kitchenera,

bo walka z żywymi oczkami na drutach to masakra. Widzicie to

https://www.ravelry.com/projects/TraceyM/huldra ?

Przecież to jest genialne :)


6 komentarzy:

 1. O, na pewno to jest bardziej czytelne dla oka w robocie. Dziękuję za podzielenie się - to jeden z tych wynalazków, które udowadniają, że w dziewiarstwie da się wymyślić jeszcze milion różnych ułatwień i ulepszeń :)
  Niech no tylko ktoś jeszcze wymyśli łatwo zapamiętywalną metodę zaczynania kitchenera, bo ilekroć tak zszywam, to muszę sięgać do źródeł lub filmików na yt, aby brzeg był idealny...

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto zapamiętać. Dzięki za namiary.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł! Zawsze męczyłam się zszywając "żywe" oczka, ale przy najbliższej okazji wypróbuję ten sposób :) Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja jakoś nie zakumałam, patrzę na to zdjecie i się zastanawiam o co chodzi :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sens kitchenera jest ten sam - zszywasz dwa kawałki dzianiny, ale zamiast męczyć się trzymając 2 druty z otwartymi, żywymi oczkami każdą z tych części zakańczasz włóczką w innym kolorze, zszywasz dzianinę, w której nic się przypadkiem i złośliwie nie spruje i można ją ładnie sobie ułożyć w rękach, a potem wypruwasz tę tymczasową nitkę.

   Usuń
  2. Muszę przetestowac to pewnie załapie w trakcie 🙂

   Usuń

Dopuszczam możliwość komentowania anonimowego, ale miło mi będzie, jeśli wpiszesz jakikolwiek identyfikator. Jest łatwiej odpowiedać na taki komentarz, gdy wiem, do kogo się zwracam.