piątek, 6 lipca 2012

Upał

A w upale wiadomo, rozsądek wysiada. Ta część mózgu, która została go pozbawiona wymyśliła szczególny przypadek twierdzenia Banacha[1] o kontrakcji

Jakiś punkt ciała Młodszego znajduje się dokładnie w tym samym miejscu, co ten sam punkt mojego ciała.

Oczywiście w dużym uproszczeniu :)

[1] Stefan Banach wielkim polskim matematykiem i niebanalną osobą był. Myślę, ze każdy - nawet ci chwalący się, że zawsze byli nogą[2] z matematyki i mieli głupią matematyczkę w szkole - powinien co nieco o nim wiedzieć. Nawet jeśli nie o osiągnięciach, to przynajmniej, że taki był i że trzeba być z tego dumnym. Np. stąd.

[2] Prof. Noga Alon to również świetny matematyk [3].

[3] Ale śmieją się z niego, bo przecież Noga to imię dla dziewczynki.

Mówiłam, ze upał.

Z rozsądnych rzeczy robię letni kardigan z Bomull-Lin Dropsa. Nie lubię bawełnianych ażurowych bluzeczek, w takie upały trzymanie wełny jest nieco męczące, a nie trzymanie niczego jest marnowaniem czasu. Mieszanka bawełny z lnem wydała mi się idealna.

Od góry w jednym kawałku.


7 komentarzy:

 1. U mnie na drutach 100% bawełny. Jestem ciekawa tej włóczki, czytałam, że jest szorstka, co w zasadzie mnie nie dziwi skoro to len. Mam nadzieję, że napiszesz kilka słów jak się na niej pracowało i jak się nosi ;) jak już skończysz oczywiście :)

  Pozdrawiam!
  Liadan

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się bardziej sztywna, nie szorstka. I pięknie pachnie lnem. Wydaje mi się, że efekt będzie taki 100% naturalny, może nieco siermiężny.

   Usuń
 2. Cos nie cos o Banachu slyszalam, o zapisywaniu twierdzen na serwetkach w Krakowskich kawarniach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na serwetkach to było i tak nieźle. Spisywali na stołach, a potem sprzątaczka je zmywała. Kto wie, ile wiedzy wtedy poszło :) W końcu żona Banacha kupiła zeszyt (zwany Księgą Szkocką) i tam mieli zapisywać swoje myśli (to już we Lwowie było).

   Usuń
 3. podoba mi się struktura tej włóczki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładny kolor, jaka to włóczka? Trzymam kciuki za postępy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bomull-Lin Dropsa (53%bawełna, 47% len), sama natura :)

   Usuń

Dopuszczam możliwość komentowania anonimowego, ale miło mi będzie, jeśli wpiszesz jakikolwiek identyfikator. Jest łatwiej odpowiedać na taki komentarz, gdy wiem, do kogo się zwracam.