poniedziałek, 1 października 2018

Kilka napotkanych w sieci projektów

Dziergasz, przerabiasz, próbujesz coś samemu, oglądasz dziesiątki innych wzorów, w większości kopii czegoś innego, a potem nagle zauważasz kilka takich projektów, że wiesz już, że nic lepszego nie jesteś w stanie wymyślić.

1. Audry Nicklin Celestarium, Southern Skies i Equatorial Nights

Na pierwszy rzut oka wyglądają niepozornie - ot, gładka powierzchnia z paroma narzutami. Ale potem czytasz, że układ dziurek nie jest przypadkowy, ale tworzy widok nieba odpowiednio z bieguna północnego, południowego i z równika.

2. Natalia @ Elfmoda Maple Leaf Knit Shawl

Ten! Kształt!

3. Lucy Hague, Lindisfarne

Dziergam właśnie chustę autorstwa tej projektantki, jednokolorową i uwierzcie mi, są momenty, że łatwo nie jest, a tu podobny styl, ale dwa kolory. Szacun.

4. Last but not least. Laura Aylor First Point of Libra

Tu nic nie ma, ani skomplikowanych technik, ani wzorów, ale prostota i dobór kolorów są tak idealne, że nie mogę się napatrzeć.


14 komentarzy:

 1. Masz rację. Tu nic nie ma, a wzystko jest.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ach, Celestarium mi się marzy wydziergać już od dłuższego czasu. Podziwiam też dziewiarkę, która zmodyfikowała ten wzór o używanie większych koralików dla gwiazd o większej jasności. Niesamowite.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy tego typu akcjach dziewiarskich (połaczenie nauki z dzierganiem, robienie map nieba itp.) czasami mam mieszane uczucia, bo zamierzenie jest fajne, ale efekt nie powala. Tzn. może powala skalą, ale to nie jest rzecz do codziennego użytku. Natomiast te szale są takie normalne, nieocbciachowe ;)

   Usuń
  2. To prawda, że nie rzuca się to w oczy, ale z drugiej strony nie dość, że można z tego zrobić świetny szal, to jeszcze wiedzieć, że jest on bardzo specjalny :).

   Usuń
 3. Lindisfarne - pełen podziw, zresztą tworzenie projektów to duże wyzwanie i każdy kto pisze wzory już jest dla mnie guru :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ona dla mnie jest guru nawet w prostszych wzorach :) właśnie robię jeden jednokolorowy, a wielość użytych warkoczyków i skomplikowanie ich opisania mnie powaliło. Nawet nie próbuję sobie wyobrazić, jak to wygląda w tym przypadku.

   Usuń
 4. Piękne perełki pokazałaś ale mi skradła serca ta chusta ostatnia. Pozdrawiam gorąco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda? Stara dobra zasada, że mniej znaczy więcej.

   Usuń
 5. Piękne. Wszystkie chciałoby się dziergać!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatni projekt chyba najpiękniejszy. Nie ma czego dodać, nie ma czego odjąć. Perfekcja i prostota. Chociaż chyba mniejszy kontrast dla mnie byłby lepszy.
  Pozdrawiam i dziękuję za inspirację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mniejszy kontrast, ale przy zachowaniu tych samych kolorów - jak najbardziej.

   Usuń
 7. Lucy H. udzieliła wywiadu na Fruity Knitting (ostatni odcinek), koniecznie obejrzyj! To prawdziwa artystka i jak wszechstronna, niezwykły człowiek! Nic nie zdradzę więcej, bo nie chciałabym zepsuć Ci radochy z bliższego jej poznania! 😉😘

  OdpowiedzUsuń

Dopuszczam możliwość komentowania anonimowego, ale miło mi będzie, jeśli wpiszesz jakikolwiek identyfikator. Jest łatwiej odpowiedać na taki komentarz, gdy wiem, do kogo się zwracam.