piątek, 20 września 2019

Gdyby ktoś chciał pouczyć się języków

Może to zrobić na jednym z sześciu (słownie sześciu!) tłumaczeń mojego wzoru.


Wzór jest darmowy i dobre kobiety z całego świata postanowiły go również bezinteresownie przetłumaczyć, by więcej osób miało radochę z dziergania.

Tak ogólnie uważam, że nauka języków to niesamowita sprawa. Oprócz oczywistej zalety, jaką jest łatwość porozumienia się jest to niezła gimnastyka dla mózgu. Gdy już wyrośniemy z wieku szkolnego i nie bombardujemy naszego umysłu nową wiedzą, gdy przestajemy go zmuszać do wysiłku, jest to jedna z form utrzymania go w formie na stare lata.
Czy też macie takie wrażenie, że gdy w obcym kraju porozumiecie się w obcym języku to jest niemal tak, jakbyście posiadły supermoc? ;) Zwłaszcza gdy nie jest to oczywisty, znany wszystkim angielski.

Sama ostatnio tłukę 2 języki (ciekawe, czy ktoś zgadnie jakie? można się domyśleć na podstawie zawartości moich blogów i nie jest to angielski) na Duolingo - można na https://www.duolingo.com oraz w appce na telefon. Mam wrażenie, że 15 minut tak spędzone (np. w kolejce do lekarza albo czekając na trenujące dziecko) jest bardziej efektywne niż te same 15 minut z czytaniem głupot w internecie. Cały pomysł tej aplikacji polega na tym, żeby uczyć się niekoniecznie dużo na raz, ale regularnie.

Mała podpowiedź

4 komentarze:

 1. DZIĘKUJĘ, DZIEKUJĘ i jeszcze raz DZIĘKUJĘ. Skorzystam.
  Joanna - głąb językowy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko pamiętaj, że samo Duolingo to za mało, żeby nauczyć się języka, ale skutecznie motywuje ;)

   Usuń
 2. Nigdy jeszcze nie robiłam poncza jedna Twoje w tym wydaniu jest super, wzór zapisałam - dziękuję bardzo! Baśka

  OdpowiedzUsuń

Dopuszczam możliwość komentowania anonimowego, ale miło mi będzie, jeśli wpiszesz jakikolwiek identyfikator. Jest łatwiej odpowiedać na taki komentarz, gdy wiem, do kogo się zwracam.