piątek, 2 marca 2012

Pimp my photo

Temat nie-robótkowy, ale ponieważ ten blog bywa trochę edukacyjny, to w przerwie pomiędzy dziergadłami mogę i o tym napisać.
Nie będę pisać, jak robić dobre zdjęcia, bo na tym znam się średnio. Zebrałam tu kilka narzędzi do poprawiania tego, co zrobiłyśmy, a nie do końca nam się podoba.
Wszystkie narzędzia są darmowe i dostępne on-line. Czyli wchodzimy na stronę, wczytujemy zdjęcie z dysku, działamy i zapisujemy efekt. Wszystkie na pewno działają w Firefoksie, może trochę to nieprofesjonalne, ale nie robiłam testów w innych przeglądarkach.

 1. Poprawiamy zdjęcie. Takich edytorów on-line jest całkiem sporo. Wybrałam dwa naprawdę dobre, mają wszystkie podstawowe i trochę niestandardowych funkcji. Można zdjęcie wyostrzyć, rozmyć, rozjaśnić, wykadrować, dodać efekty, dorysować coś i zrobić sporo tego, co robi również Photoshop czy Gimp. Na potrzeby blogowe jak najbardziej wystarczy.

  http://www.sumopaint.com
  http://pixlr.com/editor

 2. Usuwamy błędy. Narzędzie przydatne, gdy wejdzie nam coś w kadr na zdjęciu. Najlepiej nadaje się do usuwania wyraźnych elementów z jednolitego (lub z jednolitą teksturą) tła, jakąś zwisającą nitkę, paproszek, plamę na ścianie itp.

  http://www.webinpaint.com/

  Wczytujemy zdjęcie, rysujemy myszką po elemencie, który chcemy usunąć i klikamy ,,Inpaint''.

  Przed


  po


 3. Robimy kolaż. Wybieramy zdjęcia z dysku (pierwsze wybrane zostanie tłem), a reszta robi się sama.

  http://www.scrapee.net/en/photo-collage.htm


 4. Dodajemy efekty. Z tego narzędzia już korzystałam kilka razy na blogu.

  http://pixlr.com/o-matic/

  Dla przypomnienia


1 komentarz:

 1. Dzięki bardzo pożyteczny i przydatny post:)
  Po długiej przerwie w blogowaniu bardzo mi się przyda:0

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dopuszczam możliwość komentowania anonimowego, ale miło mi będzie, jeśli wpiszesz jakikolwiek identyfikator. Jest łatwiej odpowiedać na taki komentarz, gdy wiem, do kogo się zwracam.