środa, 28 marca 2012

Zapowiedzi

Kardigan zblokowany, prawie już suchy, czeka na dorobienie rękawów.


To już moja czwarta robótka z tej włóczki i wydaje mi się, że różni się ona w zależności od koloru. Grafitowa jest najcieńsza i najdelikatniejsza. Z żółtej robiło mi się najgorzej, mam najwięcej nierównych oczek. Widać różnicę między nią, a brązową, z której kiedyś zrobiłam kardigan-otulacz. Ten drugi wygląda nieco lepiej (a dziergane były na tych samych drutach).

Szal dzierga się bardzo przyjemnie, druty 3, nie za cienkie, nie za grube. Od wczoraj zrobiłam pół jednego narożnika i 1/6 jednego brzegu. Najpierw trzeba zrobić cały brzeg, potem na jednym boku nabrać oczka na środek i dorobić ten środek. Pierwszy raz też widzę koronkę w całości robioną ściegiem francuskim - wydaje się przez to, że jest trochę nierówna, płaskie fragmenty nie są płaskie, ale ma to swoje uzasadnienie. W ściegu francuskim n oczek x 2n rzędów daje kwadrat - jest to ważne, gdy nabieramy oczka z brzegu już zrobionego wcześniej fragmentu, idealnie pasuje wtedy nabranie 1 oczka co 2 wydziergane wcześniej rzędy.
3 komentarze:

 1. Koronka robiona ściegiem francuskim = orenburska, lewa strona lewe oczka = estońska. Koniec mundrowania się, pozdrawiam, Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za mundrzenie. Zapisane w pamięci :)

   Usuń
 2. muszę tu zaglądać częściej. Bardzo mi się podoba. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dopuszczam możliwość komentowania anonimowego, ale miło mi będzie, jeśli wpiszesz jakikolwiek identyfikator. Jest łatwiej odpowiedać na taki komentarz, gdy wiem, do kogo się zwracam.