czwartek, 28 lutego 2013

Automata

Młodsze dziecko weszło już w etap dziecka podłogowego.Kratkowa tkanina trochę się ponaciągała przy pikowaniu. Może wyjściem byłoby ją gęsto przepikować, ale boję się jeszcze bardziej zepsuć. Po lewej stronie kawałek lamówki na granicy szarej tkaniny i kratkowanej jest prosty (sprawdziłam, bo sama nie wierzyłam), tam nie ma wybrzuszenia. To tylko złudzenie spowodowane odrobiną białego na lamówce i skrzywieniem maty.Od spodu ta sama tkanina, z której jest zrobiona lamówka. Sama lamówka wyszła mi nawet dobrze, tylko jeden róg jest krzywy, a poza tym całkiem, całkiem prosto. Bo jest jedna z tych rzeczy, o których można się naczytać, podpatrzeć dziesiątki tutoriali, a i tak wychodzi dobrze dopiero, gdy się ją samemu wiele razy przerobi. Ponieważ moje starsze dziecko musi mi zawsze asystować przy szyciu i nie odpuści, by nie zabrać mi resztek, powstały takie autka. Środki to resztki bondaweb, więc pasują do szmatkowych  konturów (przyklejone są do nich taśmą klejącą).

5 komentarzy:

 1. Piękna! Szkoda, że ja szyć nie potrafię.

  OdpowiedzUsuń
 2. świetna mata! z tym naciągnięciem się tkaniny w kratkę to ostatnio doszłam do wniosku, że stopka z górnym transportem dużo ułatwia w tej kwestii, no więc teraz zbieram na nią ;) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajnie Ci to wyszło i chyba dobrze służy, a kot w roli strażnika? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prześliczna automata. AutoPilot jeszcze cudowniejszy! I jaką ma fajową czuprynkę!!! Kiciuś nad wszystkim czuwa. Hi, hi, hi!

  Bardzo podobają mi samochody skonstruowane przez M. Są wspaniałe!
  Jakimiś drobiazgami w macie się nie przejmuj. Może z czasem się tkanina wypracuje i wygładzi. A jest prześliczna ta mata!!!!

  OdpowiedzUsuń

Dopuszczam możliwość komentowania anonimowego, ale miło mi będzie, jeśli wpiszesz jakikolwiek identyfikator. Jest łatwiej odpowiedać na taki komentarz, gdy wiem, do kogo się zwracam.